Tarptautiniai jaunimo mainai „Say No2Negative” mūsų regione!

Marijampolės jaunimo organizacijų tarybos „Apskritas stalas“ nariai asociacija „Jaunimo laisvalaikis“ kartu su partneriais iš Vilkaviškio raj. VšĮ „Jaunimo ambasadoriai“ šių metų liepos 9–15 d. sodyboje „Karaliaus krėslas“ įgyvendino tarptautinių jaunimo mainų projektą „Say No 2 Negative“. Projekte dalyvavo 34 jauni žmonės iš Lietuvos, Rumunijos, Bulgarijos ir Italijos, kurie gvildeno itin opias problemas šių dienų Europoje. Jaunimas įvairių užsiėmimų, diskusijų, neformalių metodų pagalba gilinosi į tolerancijos stokos problemas, migrantams kylančius sunkumus skirtingose Europos šalyse bei akcentavo internetinio saugumo svarbą.
Pasak „Erasmus+“ jaunimo mainų „Say So 2 Negative“ dalyvės Viltautės Burdulytės „Tai buvo puiki patirtis, bet labiausiai sužavėjo dalyvių, kurie yra patyrę išvykimą į kitą šalį patys ir jautę žmonių priešiškumą atvykėliams, pasakojimai. Taip pat labai patiko ir praktinės užduotys, kurių metu ieškojome sprendimų, kaip galėtume pakeisti vyraujančią nesantaiką tarp skirtingų tautų žmonių.“
Projekto metu buvo aptarta ir patyčių problema, kuri itin dažnai pastebima interneto erdvėje. Beveik visi dalyviai pasisakė, kad yra patyrę patyčias arba netgi patys jas skleidę, o kaip kovoti su patyčiomis interneto platybėse visiems buvo sudėtinga įvardinti. Tai tik įrodė, jog šie jaunimo mainai buvo tikrai aktualūs ir prasmingi, nes jų metu jaunimas turėjo galimybę sužinoti daugybę sprendimo būdų bei grįžę į savo šalis pasidalinti šia patirtimi.
Jauni žmonės, kurie dalyvavo projekte ne tik dalyvaudavo užsiėmimuose, „workshop‘uose“, patys juos kurdavo ir įgyvendindavo, tačiau kiekvieną vakarą turėjo galimybę sudalyvauti kultūriniame vakare. Jų metu kiekviena šalis „prisistatydavo“: papasakodavo apie savo šalį, jos kultūrą, tradicijas, istoriją, išmokydavo žodžių, nacionalinių šokių žingsnelių, pagamindavo nacionalinių patiekalų. Projekto dalyviai buvo patenkinti turėdami tokią puikią progą iš arti susipažinti su kitų Europos šalių kultūra.
Skirtingos organizacijos, kurios dalyvavo projekte ir dalyviai, kurie joms atstovavo, užmezgė ilgalaikius bendradarbiavimo ir bendravimo santykius, o tai leis ir toliau kurti bendrus projektus, dalintis įdomiomis idėjomis, patirtimi. Asociacijos „Jaunimo laisvalaikis“ nariai planuoja ir ateinančiais metais rengti tarptautinių jaunimo mainų projektą, kuriame pratęs „Say No2Negative” užmegztas partnerystes.