Konferencija „Išgirsi, ko nematęs“ subūrė daugybė jaunų žmonių

„Jaunimui YRÀ“ labai aktuali jų sveikatos būklė, jie domisi šių dienų aktualijomis, savo mityba, lytiškumo klausimais, teigia projekto „Nesnausk“ koordinatorė M. Brokevičiūtė, todėl Lapkričio 25 dieną Marijampolėje vyko sveikatos konferencija „Išgirsi, ko nematęs“. Organizatoriai „Jaunimas YRÀ“, anksčiau vadinti „Jaunimo laisvalaikis“, šį kartą kvietė Marijampolės bei Kazlų Rūdos bendruomenes papildyti savo žinių bagažą sveikatos tema. Organizacijos nariai teigia, jog ši konferencija praturtino daugelio dalyvių gebėjimus rūpintis savo sveikata.

Renginio metu, kartu su partneriais – studentais iš Lietuvos medicinos studentų asociacijos, bei kitų svečių pagalba, buvo išnagrinėta daugybė temų. Dalyviai diskutavo apie greitai populiarėjančią sveiką ir vegetarišką mitybą. Praktinių užduočių metu konferencijos dalyviai išmoko suteikti pirmąją pagalbą sudėtingose situacijose, gilinosi į vėžinių susirgimų problematiką, išmoko patys atpažinti krūties vėžio užuomazgas. Jauniesiems konferencijos dalyviams buvo pasakojama apie psichotropinių medžiagų ir elektroninių cigarečių žalą. Taip pat buvo gilinamasi į lytiškumo pagrindus, lyties suvokimo klausimus, nusistovėjusius stereotipus apie vyrus ir moteris, lytinius santykius, lytiškai plintančias ligas. Šių užsiėmimų metu įsitraukė ne tik moksleiviai, studentai, bet ir tėveliai. Jie sužinojo kaip inovatyviai šviesti savo vaikus šia tema. Kas girdėta ir matyta, šį kartą buvo pateikta dar aiškiau ir informatyviau sveikatos konferencijoje „Išgirsi, ko nematęs“.

Asociacijos „Jaunimas YRA“ prezidentė R. Bogužaitė džiaugėsi dideliu susidomėjimu šia konferencija ir sveikatos temomis bei patikino, jog kiekvienam jaunam žmogui tai itin svarbios ir aktualios temos, tačiau ne visi išdrįsta jomis kalbėtis.

Organizatoriai dėkoja visiems susirinkusiems dalyviams bei renginio svečiams ir linki nepamiršti rūpintis savo sveikata, išlikti aktyviems bei sveikiems.

Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/pg/Jaunimolaisvalaikis/photos/?tab=album&album_id=1990879431125397