LT 20: SU GIMIMO DIENA, LIETUVA!

Šiais metais Lietuva švenčia valstybės atkūrimo 20-etį. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), jaunimo informavimo portalas Eurodesk Lietuva, VšĮ „Drąsinkime ateitį“ bei Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga kviečia visus jaunus žmones kartu Kovo 11-ąją pasveikinti Lietuvą su gimtadieniu. Organizatoriai jauniems žmonėms ne tik pateikia rekomendacijas, kaip derėtų paminėti šią dieną, bet ir kviečia užfiksuoti savo šventę, kad visas pasaulis pamatytų, kaip lietuviai moka švęsti savo Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 11-osios kulminacija – jaunų žmonių dainuojama gimtadienio daina Lietuvai miestų bei miestelių aikštėse.

„Esame įsitikinę, kad jauni žmonės Lietuvoje yra pilietiški ir patriotiški, tiesiog jiems reikia rasti naujų, modernių ir patrauklių to išraiškos formų. Kovo 11-oji nebūtinai turi būti minima klausantis politikų kalbų. Šią dieną galima susitikus su draugais išsikepti Lietuvos gimtadienio tortą, aplankyti istorinę vietą, visą dieną vaikščioti pasipuošus lietuviška atributika, klausytis lietuviškos muzikos ar pažiūrėti seną gerą lietuvišką filmą. Vienas iš Kovo 11-osios pažadų sau galėtų būti sprendimas nuo šiol net trumpąsias žinutes rašyti lietuviškais rašmenimis“, – vardija Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Šarūnas Frolenko.

Pasak LiJOT vadovo, jauni žmonės ne tik kviečiami kaip nors kitaip atšvęsti 20-ąjį Lietuvos gimtadienį, bet ir savo šventę fiksuoti filmuotoje bei fotografuotoje medžiagoje ir visa tai siųsti LT20@eurodesk.lt. Vėliau visa tai bus pateikta jaunimo informavimo tinklapyje www.eurodesk.lt. Šiame tinklapyje jaunuoliai gali rasti ir daugiau rekomendacijų, kaip būtų galima minėti valstybines šventes bei informaciją, apie bendrą visų dainą “Su gimimo diena, Lietuva!“, kurią visi kviečiami sudainuoti savo miesto ar miestelio aikštėje.

Svarbu jaunimui rodyti tinkamą pavyzdį, brandinti mylinčią savo šalį visuomenę bei skatinti jaunimą veikti. Organizatoriai ragina atsakingai žvelgti į tautiškumo bei pilietiškumo puoselėjimą bei visus prisidėti prie šios gražios šventės ir veikti visiems kartu kaip vieningai tautai. „Tikime, kad projektas pasiteisins ir jaunimas gražiai paminės šią svarbią Lietuvai dieną. Juk jauni žmonės irgi vertina indelį, įdėtą į Nepriklausomos mūsų valstybės kūrimą“, – sako „Drąsinkime ateitį“ direktorius Edmondas Babenskas.

„Mes, jaunoji Lietuvos karta, norime garsiai ir tvirtai pasakyti – suprantame savo tautos istoriją, ją gerbiame bei esame patriotiški. Esame dėkingi tiems, kurie nenuleido rankų ir už ją aktyviai kovojo, tiesiog, galbūt, kartais, to nemokame parodyti,“ – teigia Šarūnas Frolenko.

Rekomendacijas, kaip atšvęsti kovo 11-ąją rasi čia

LiJOT, Eurodesk Lietuva, „Drąsinkime ateitį“ ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos informacija

72 total views, 1 views today

Dalinkis!

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *