fbpx

Gruodžio mėnesį kvietėme diskutuoti apie jausmus

Gruodžio mėnesį kvietėme diskutuoti apie jausmus

Gruodžio mėnesį pasitikome ne tik Kalėdų laukimu, bet ir projekto “Netylėkim!” diskusijomis Marijampolės savivaldybės mokyklose. Atkreipdami dėmesį į savižudybių prevencijos aktualumą, kartu su Rygiškių Jono gimnazijos moksleiviais diskutavome apie vieną svarbiausių saugiklių – artimus santykius. Susitikimo pradžioje moksleiviai dalinosi mintimis dviem temomis: ką man suteikia santykiai su kitais žmonėmis ir ką aš duodu santykiuose su kitais. Vėliau diskutavome apie internete publikuojamų straipsnių apie santykius aktualumą, išskyrėme tendencijas bei kritiškai vertinome, kokia informacija yra naudinga, o kokia sukuria klaidingus lūkesčius santykiams. Palietėme ir internetinių forumų temą, kuriuose jauni žmonės anonimiškai ieško santykių patarimų. Moksleiviai dalinosi savo nuomonėmis, kėlėme klausimą, kodėl būna sunku atvirai pasikalbėti su artimu žmogumi ir ką prarandame problemas patikėdami interneto anonimams. Diskusiją pabaigėme pasidalindami mintimis apie skirtumą tarp sveikų ir toksiškų santykių, taip sugrįždami prie sėkmingų santykių pamato – atvirumo ir nuoširdaus pokalbio su artimu žmogumi.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos moksleivius kvietėme pasidalinti mintimis apie patiriamą stresą, neigiamas emocijas bei kaip su tuo susitvarko patys gimnazistai.  Diskutavome ir apie patiriamą laimę ir džiaugsmą, dalinomės patarimais kaip greitoje kasdienybėje atrasti laiko pasirūpinti savo emocine būsena. Šios diskusijos metu kalbėdami apie neigiamus išgyvenimus atlikome relaksaciją su antistresiniais kamuoliukais, o teigiamų patyrimų dalinimuisi naudojome spalvotas kojines. Skirtingų kojinių pasirinkimas tapo ne tik lengvo pokalbio pradžia, bet ir padėjo praplėsti diskusiją ryškių spalvų įtaka mūsų emocijoms. Moksleiviai dalinosi mintimis apie kasdienius pasirinkimus, kurie daro įtaką nuotaikai ir kaip maži įpročiai atsiliepia ilgalaikėje perspektyvoje.

Džiaugiamės, jog Marijampolės apskrities moksleiviams apie patiriamas emocijas kalbėti darosi vis lengviau ir su klausimu “tai gal pakalbam?” tikimės apsilankyti ir kitose mokyklose.