fbpx

Kaip išvengti plastikinių Kalėdų?

Kaip išvengti plastikinių Kalėdų?

Kalėdos dažniausiai neapsieina be plastikinių pakuočių, dovanų papuošimų ar vienkartinių indų. Asociacija Jaunimas YRA su projekto partneriais Marijampolės savivaldybės jaunimo reikalų taryba šias šventes sumanė paversti prasmingesnėmis ir surengė Tvarių Kalėdų dirbtuves. Renginio idėja – parodyti, kad dovanos gali atrodyti puikiai ir kartu tausoti aplinką.

Užsiėmimo svečias – eko edukatorė Gabrielė Laukaitytė supažindino susirinkusiuosius su pagrindiniais tvaraus gyvenimo būdo principais, kurie kasdienį gyvenimą daro palankesnį mūsų planetai. Lektorė pasidalino Kalėdinių dovanų idėjomis, padėsiančiomis išvengti plastikinių Kalėdų. Pagrindinė taisyklė – dovanoti patirtis, o ne daiktus. Masažo, kelionių, teatro, vakarienės, boulingo, kino filmų ir daug kitų dovanų kuponų gali tapti atsakymu į tą kankinantį klausimą KĄ DOVANOTI artimiesiems. Tokia dovana bus ir tvari ir maloni gavėjui. Visada galima rinktis ir tvaraus gyvenimo būdui būtinas dovanas tai daugkartinės gertuvės, daugkartiniai pirkinių maišeliai, tvarios buities atributai. Taip įteikiama ne tik dovana, bet ir naujas tvarus gyvenimo įprotis!

Žinoma, jeigu išrinkote dovaną, kurią reikia supakuoti – ne bėda – tai irgi galima padaryti tvariai! Kalėdinėse dirbtuvėse būtent tuo ir užsiėmė renginio dalyviai. Mokėsi pakuoti dovanas į linines medžiagos atraižas japonišku – furoshiki dovanų pakavimo būdu, pakavo dovanas į senus laikraščius, pynė vainikus ir dekoravo pušų šakelėmis, cinamono lazdelėmis bei džiovintai apelsinais skambant Kalėdinei muzikai ir kvepiant vaišėms.

Šis seminaras tapo puikiu atskaitos tašku pasitikti naujus metus ekologiškai ir atsakingai, leido suvokti, kaip kiekvieno iš mūsų kasdieniai sprendimai gali pagerinti planetos Žemės sveikatos būklę. Jaunimas YRA organizacijos prezidentė R. Bogužaitė tiki tokių veiklų ir edukacijų reikalingumu mat „Ekologinės problemos yra ypatingai aktualios šiandien, todėl svarbu pradėti veikti jau dabar norint išvengti rimtų pasekmių ateityje“. Dėkojame renginio partneriams Marijampolės savivaldybės jaunimo reikalų tarybai, Marijampolės kultūros varikliui BWM ir edukatorei Gabrielei Laukaitytei. Jaukių, tvarių ir sąmoningų Kalėdų Jums linki Jaunimas YRA komanda!