fbpx

Mentorystė jaunimo organizacijoms

Mentorystė jaunimo organizacijoms

Suprasdami, kad COVID-19 pandemija ir jos pasekmės jauniems žmonėms kelia rimtų iššūkių – tiek įvairių psichologinę sveikatą neigiamai veikiančių baimių dėl ateities, tiek socialinių problemų, kylančių dėl ugdymosi, užimtumo, konsultavimo, palydėjimo ir pan, Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“ inicijuoja individualios pagalbos jaunimo organizacijoms mentorystės sesijas, kurios bus organizuojamos kartu su psichologe, Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos krypties doktorante Jovita Janavičiūte.

 

Žmogaus studijų centro ir tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktas emocinio klimato tyrimas rodo, jog labiausiai neigiamai karantinas paveikė būtent jaunus žmones. Remiantis rezultatais, šios amžiaus grupės žmonių streso lygis buvo aukštesnis nei kitų, jaunimas patiria ir daugiau liūdesio, nerimo bei pykčio.

 

Norėdami padėti Marijampolės jaunimo organizacijoms palaikyti gerą vidinę komunikaciją ir mikroklimatą, organizuojame dviejų krypčių mentorystės sesijas: individualias jaunimo organizacijų vadovams apie tai, kaip dirbti su komanda nuotoliniu būdu, kaip palaikyti ir paskatinti komandos narius veikti; bei grupines jaunimo organizacijų nariams apie tai, kaip atrasti savyje motyvacijos veikti jaunimo organizacijoje nuotoliniu būdu, kaip siekti užsibrėžtų tikslų ir kaip palaikyti gerą vidinę atmosferą.

 

Mentorystės sesijos, iš pradžių, yra skirtos trims jaunimo organizacijoms, tačiau jei susidarys didesnis poreikis, bus ieškoma galimybių plėsti šią iniciatyvą.

 

Mentorystės sesijas ves psichologė, Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos krypties doktorantė Jovita Janavičiūtė, kuri yra vadovavusi Lietuvos psichologijos studentų asociacijos viešųjų ryšių komandai. Šios paslaugos bus teikiamos tik su poreikį ir norą išreiškusiais jaunimo organizacijos nariais. Visos teikiamos paslaugos bus konfidencialios, vykdomos nuotoliniu būdu. Sesijų metu bus diskutuojama apie jaunimo organizacijos konkrečią situaciją, patiriamus sunkumus bei galimybes. Mentorystės sesijų laikai bus derinami su kiekviena organizacija individualiai.

 

Pabrėžiama, kad Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“ užtikrina visišką mentorystės sesijose dalyvaujančių jaunimo organizacijų atstovų ir mentorystės sesijų turinio konfidencialumą.

 

Užsiregistruoti į mentorystės sesijas galima iki lapkričio 27 d. 18 val. Vietų skaičius ribotas.

 

Nuoroda į registraciją – https://forms.gle/Cbx2o7UvdXx59EER7