fbpx

Pasikalbėjome apie nepatogius dalykus!

Pasikalbėjome apie nepatogius dalykus!

Spalio 21 dieną Marijampolės kultūros variklyje BWM vyko lytinio ugdymo konferencija “Patogiai”, kurios metu Marijampolės jaunimo organizacijų taryba “Apskritas stalas” kvietė visus su kalbėti apie nepatogius dalykus jaukioje ir patogioje aplinkoje. Renginio metu dalyviai gilino žinias lytiškumo ugdymo ir lytinio švietimo temomis bei dalyvavo diskusijoje apie kokybiško lytinio ugdymo užtikrinimą mokyklose.

Konferenciją pradėjo vienas iš organizacijos biuro savanorių bei diskusijos moderatorius Evaldas Paltanavičius, supažindinęs susirinkusius su konferencijos tema bei visuomenėje vis dar paplitusiais mitais apie lytiškumo udgymą. Šiuos mitus savo paskaitoje “Lytiškumo ugdymas: drąsiai, jaukiai ir atliepiančiai” paneigė VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ mokymų trenerė, psichologė Lina Januškevičiūtė. Pranešėja skatino renginio dalyvius susimąstyti apie lyčių stereotipus ir jų daromą įtaką kiekvieno žmogaus gyvenime, paragino gerbti kito žmogaus ir savo asmeninę erdvę.

Kavos pertraukėlės metu tarp dalyvių vyko diskusijos ką tik išgirstomis temomis, o jai pasibaigus norintys buvo kviečiami įsitraukti į diskusiją „Lytinis ugdymas mokyklose — realybė prieš viziją”. Jos metu diskusijos dalyviai gilinosi į lytinio udgymo realizavimą mokymosi įstaigose, domėjosi pačių jaunuolių poreikiais, paliestos lytinės tapatybės ir orientacijos temos.

Diskusijos moderatorius Evaldas džiaugėsi: „Susirinko tiek daug žmonių, kurie norėjo sužinoti daugiau apie lytiškumo ugdymą, nebijojo aktyviai dalyvauti diskusijoje, klausti ir reikšti savo nuomonę. Tikiuosi, kad pradėjome pokytį ir po kelerių metų išvysime teigiamus rezultatus.”

Šis renginys yra viena iš projekto „Regioninių jaunimo organizacijų tarybų apskritalizacija“ veiklų. Projektas finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.